Telefon
WhatsApp

Mercedes Benz Premium Service

PPF Boya Koruma Filmi

Estetik ve konforun en önemli göstergesinden biri de aracın iç ve dış görünüşüdür. Zamanla eskiyen bu bileşenler, aracınızdan istediğiniz, "ilk günkü gibi" görüntüsünü ortadan kaldırmaktadır.

 

Ancak, iç koruma uygulamaları, plastik, vinil, deri, kumaş ve diğer döşem yüzeyler için üretilmiş bazı ürünlerin kullanımı ile korunmaktadır. Özellikle sıvı temasında, 6 aya kadar bu korumalar, çamur ve içecek gibi leke bırakan dış etmenlerin, araç içi unsurlarının kirlenmemesine sebep olmaktadır.

 

Bunun yanında, aracın dış yüzeyi de, hava şartları ve dış sebeplerden olumsuz derece etkilenmekte ve korunmaya ihtiyaç duymaktadır. Yanlış araç yıkanması, doğa şartları veya ufak kazaların neden olduğu bazı mikro çiziklerin giderilmesi, gitgide matlaşan boyanın, ilk günkü parlaklığına kazandırılması ve araç boyasının daha dayanıklı hale gelmesi, boya restorasyonu ve boya koruma uygulamaları ile mümkün olmaktadır.

 

Böyle bir durumda, çiziklerin derinliği, araç yaşı, boya matlığının miktarı gibi kriterler değerlendirilerek, restorasyon ve koruma uygulaması yapılmaktadır. Bu korumanın yanında, poliüretan malzemeden, 6 mikron kalınlığında ve şeffaf olarak üretilen bir ürün olan boya koruma filmleri ile aracın en çok etkilenecek bölgeleri olan aynalar, çamurluklar ve tampon köşeleri gibi bölgelere uygulanabilmektedir. Bu sayede, taş çarpması veya küçük sürtünmelerde aracın kaporta ve boyasının zarar görmesi engellenmekte ve olası bir durumda, sadece o filmin değiştirilmesi ile orjinal boya ve parlaklığın korumnası sağlanmış olur. Bu filmlerin bir çoğu, güneş ışınlarını yansıyan, UV (ultraviyole) bloke eden ve parlama sorunlarını ortadan kaldıran özelliklere sahiptir. Bunun yanında, ısı tasarrufu sağlamakta ve iç aksamlarınızın solmasını da engellemektedir.

PPF Boya Koruma Filmi