Telefon
WhatsApp
Bakım / Onarım

Çok sayıda hareketli parçadan oluşan araç motorları, karmaşık bir yapıya sahip olan mekanik bir tasarımdır. Neredeyse tamamı metal malzemelerden oluşan bu bileşenler, birbirleri ile sürekli temas halindedir.

 

Söz gelimi, silindirlerin içerisinde yer alan pistonlar, aşağı yukarı hareket ederken, silindir içerisinde sürtünme sağlar. Bu aşamada devreye giren motor yağı, kayganlık ve akıcılık sağladığından dolayı, sürtünmeyi azaltır ve oluşacak mikro düzeydeki metal parçacıklarının da motordan atılması sağlanır.

 

Bu süreç içerisinde, soğutma ve temizleme aşamaları devam ettikçe, motor yağınız bozulmaya başlar. İşte bu yüzden, yağ değişimi çok önemlidir. Motorunuzun ömrünü uzatır ve bileşenlerin zarar görmesini engeller.

 

Bunun dışında, ateşleme sistemleri, fren sistemleri, diğer elektronik sistemler ve tüm mekanik aksamın da belirli bir yaşam döngüsü içinde olduğunu unutmamak gerekir.

 

Rutin bakımlar veya şikayetleriniz nedeni ile servisimize geldiğinizde, çok noktalı kontroller ile tüm sistemler önemle kontrol edilir ve bakım prosedörüleri uygulanırken, sizlerin şikayetleri de değerlendirilerek, arıza tespiti yapılır. Bunun dışında, bakım esnasında görülecek ekstra parça değişimi ve ilave işlemlerin yapılması gerektiği durumlarda, bu durum size önceden bildirilir ve onay sonrasında bu işlemler gerçekleştirilir. Tüm değişen parçalar, orijinal Mercedes parçaları ile değiştirilmekte, yağ ve benzeri akışkan ürünlerde de, Mercedes'in tercih ettiği Petronas ürünleri kullanılmaktadır.

 

Yılda 1 kere veya her 15.000 km'de bir aracınızın bakımını yaptırmanız gerektiğini unutmayınız.